Kimdir?

1951 Edirne doğumlu. Edirne Lisesi’nden sonra bir süre İstanbul Üniversitesi (İÜ) Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde okudu. İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi (İITIİA) Gazetecilik Yüksek Okulu’nu şimdiki adıyla Marmara Üniversitesi (MÜ) İletişim Fakültesi’ni bitirdi.

Öğrencilik yıllarında başladığı gazeteciliği, Anadolu Ajansı’nda muhabirlik ve haber merkezi yöneticiliği, Hürriyet Grubu’nda Kelebek Yayın Yönetmenliği, Gazete Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü, Haftanın Sesi Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği, Sabah Grubu’nda Gün Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü, Ateş Gazetesi Yayın Danışmanlığı ve yazarlığıyla sürdürdü. Daha sonra Star Gazetesi’nde editörlük, TV eleştirmenliği, Akşam Gazetesi’nde editörlük ve yazarlık yaptı. Fenerbahçe Gazetesi’nde spor yazıları yazdı.

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde on yıl (2004 — 2014) öğretim görevlisi olarak çalıştı; “Medyada Dil Kullanımı” dersi verdi. Halen Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) gündelik yayın organı Bizim Gazete’de ‘medyada dil yanlışları’ ağırlıklı köşe yazıları yazıyor. TGC’nin Alman Konrad Adenauer Vakfı’yla birlikte Türkiye ölçeğinde düzenlediği “yerel medya seminerleri”ne konuşmacı olarak katılıyor. Evren’in “Güncel Örneklerle Medyada Dil Yanlışları” adlı bir kitabı bulunuyor.

.
.
.
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.